Автор: Тетяна Богданець

Дата: 2012-12-25

Термальний басейн "Косино" (с.Косонь)

термальний басейн Косино

Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» розташований у с. Косонь, Берегівського району, що на Закарпатті. На території 200 річного дубового гаю, площею 8 гектарів.

Територіальне розміщення комплексу поблизу кордону з Угорщиною суттєво вплинуло на стиль, в якому він виконаний. В основному, це австро-угорський стиль, якому відповідають біла штукатурка і коричневе дерево, специфічні різьблення по ньому.

рецепція КосиноЯкщо заглянути всередину комплексу, ви побачите рецепцію та великий хол. Все виконано в австро-угорському стилі, особливо його підкреслює діюча австрійська піч на дровах, раритетний настінний годинник, прядені вручну штори, із притаманною цій території вишивкою, у вигляді тюльпанів.

 

Ще 15 років тому, на цій території знаходилася стара база. А у 2006 році територію викуплено, згодом у 2012 році запущено 5 річний проект по розвитку оздоровчо-рекреаційного комплексу. Планується будівництво власного готелю та інших принад для відпочиваючих.

На території оздоровчо-рекреаційного комплексу розташовано чотири басейни: два з них термальні: великий та малий, один – прісний, з «Аква - баром», і ще один - дитячий.

Великий термальний басейн (+41°C) працює у всі пори року, оскільки має безпосередній перехід до «Королівської зали» комплексу, в якій можна відпочити, зміряти артеріальний тиск до і після купання, а в холодні пори року зігрітись та обсохнути. А звідси перейти в кімнату відпочинку, душову, масажний кабінет, магазин чи рецепцію.
Малий термальний басейн (+41°C) – працює влітку.

прісний басейн Косиновеликий термальний басейн Косино

Прісний басейн з «Аква - баром» (+30°C) - працює в теплі пори року. Басейн виконаний у мексиканському стилі, значно більший за термальні, тому чудово підійде любителям поплавати. Тут постійно звучить музика, бажаючі можуть замовляти екзотичні коктейлі та скуштувати смачної угорської кухні.

Дитячий басейн – працює літом, мілкий, чудово підходить для дитячого купання. До того ж, біля нього є дитячий майданчик, де ви зможете погратись зі своєю малечею.
Одразу за дитячим басейном розміщені мангали та пересувні кухні, де ви покуштуєте страви угорської кухні, спробуєте шашлик та інші наїдки.

Всі басейни оточені зручними доріжками, лежаками, гойдалками, обладнані численними фонтанами, підводними гейзерами та поручнями. Все в сучасному європейському стилі.

термальний басейн Косинопрісноводний басейн Косино

Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» пропонує оздоровитись у термальних водах Закарпаття. Цілюща вода курорту піднімається з однієї із трьох діючих, на даний момент, свердловин на Закарпатті, під назвою 16 Т. Гарячий гейзер термальної води прямує із самого серця землі, та, згодом, охолоджується на своєму шляху. Глибина свердловини 1190 метрів під землею. На поверхню вода потрапляє з температурою близько +55°C, охолоджується до +41°C і подається у басейни.

водопад КосиноКорисні властивості такої води було визначено спеціалістами в цій галузі. За даними бальнеологічного висновку термальні води Косинського родовища призначені для зовнішнього застосування наступних захворювань:
опорно – руховий апарат: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки перелому суглобів, післяопераційний стан, захворювання суглобових тканин,
захворювання серцево – судинної системи: гіпертонічна хвороба I-II стадії, з порушенням кровообігу не вище I ст., постміокардичний кардіосклероз з порушенням кровообігу не вище I ст.,
вхід в термальний басейн Косинопериферична нервова система: травми нервових кінцівок і сплетінь, захворювання нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит,
периферичні судини: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит с порушенням кровообігу нижніх кінцівок I - II ступеню, акроангіоневроз, варикоз,
міліарна система: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.

Рекомендований час перебування у басейні 15 – 20 хв. 3 рази на день.
Протипоказання: хвороби у стані загострення.

роздягальня басейн КосиноЗа своїм хімічним складом, термальна вода курорту «Косино» багата на залізо(масова концентрація 1,62), марганець, калій, кремній, натрій, фтор, цинк та інші мікроелементи, які комплексно впливають на весь організм людини.
Кислотно – лужний баланс Ph 6,08.
Рівень мінералізації: 8,5 – 11,00 г/дм3.

Переглядів:
1700
:Проголосувало
1

 

Оцінити: 1 2 3 4 5

Коментарі до замітки:

Додати ваш коментар

Введіть обчислення

мінус три =